KÁLNICA - BOŠÁCA - dorast 0:1 (0:0)

publikované 05.04.2009 (aktualizované 27.04.2009)

V krásnom slnečnom počasí naši dorastenci, ako "jesenní majstri" nastúpili na svoj prvý zápas jarnej časti súťaže proti svojmu najväčšiemu súperovi o postup do vyššej súťaže, družstvu Kálnice, s odhodlaním vyhrať tento "6 bodový zápas". Zápas sa začal aktivitou našich chlacov, ktorí si svojim pohybom a kombinačnými schopnosťami vytvárali veľmi dobré príležitosti na skórovanie. Prvých 20. minút sa odohrávalo v našej réžii, kedy mohli zakončiť svoje pekne rozohraté akcie gólom. Najväčšiu šancu zahodil kapitán mužstva R. Mihala, ktorý mal pred sebou odkrytú časť brány, ale skákajúcu loptu neumiestnil medzi žrde. V tejto fáze hry prichádzali i ďalšie šance, ale gólového zakončenia sme sa nedočkali. Postupne sa hra vyrovnala a bolo jasné, že proti sebe stoja najlepšie mužstvá tejto súťaže. Hra sa prelievala z jednej starany na druhú a pri niektorých zaváhaniach obrany šťastena stála na našej strane.

V druhom polčase sa tempo hry ešte vystupňovalo, obidve mužstvá sa snažili strhnúť víťatazstvo na svoju stranu. Naši chlapci sa snažili hrať kombinačne a tak predčiť súpera, Kálničania zase nakopávaním dlhých lôpt prekonať našu obranu, ale obrany, ako aj brankári boli pozorní a výraznejších gólových príležtostí sme sa nedočkali, aj keď niektoré náznaky šancí volali po lepšom riešení herných situácií, z čoho by sa gólová šanca dala vytvoriť, ale chýbala buď presná finálna prihrávka, alebo nasledoval dobrý obranný zákrok súpera. Až prišla 68. min. zápasu, Dušan Helík po čistom odobratí lopty súperovi sa svojim pohybom zbavil brániaceho hráča a z pozície stredného záložníka z približne 20 m perfektne trafil do "šibenice". Po tomto momente domáci znervózneli, chceli vyrovnať za každú cenu, ale aj napriek tomu, že si pomáhali i nefutbalovými prostriedkami, naši chlapci to zvládli na výbornú a vzhľadom na predvedenú hru a priebeh zápasu, si do tabuľky pripísali zaslúžené tri body.

Zostava: Lukáš Figura - Jakub Kaššovic, Martin Adamať, Zdenko Bako, Lukáš Kozic - Peter Ochodnický (60. min. Michal Kostelan), Róbert Mihala (K), Marián Kopunec, Šimon Katrinec - Dušan Helík ( 75. min. Jakubík Dominik), Šamák Lukáš, na striedanie pripravený František Otrubák.

Rozhodoval : s chybami Vaňo

V diskusii nie je zatiaľ žiadny príspevok

« 09 / 2018 »