BOŠÁCA - HRAŠNÉ - dorast 14:0 (5:0)

publikované 27.04.2009

Dňa 26. 4.2009 o 13.30 hod. odohrali naši dorastenci ďalší výborný zápas s mladými futbalistami z Hrašného. Postavenie v tabuľlke velilo domácim vyhrať a priebeh hry tento fakt iba potvrdlil. Chlapci hrali s chuťou a jedna pekná akcia striedala druhú. Úvodný gól stretnutia vsietil už v 5. min. Šimon Katrinec priamo z rohu, k čomu mu dopomohla nielen dobrá kopacia technika, ale aj silný vietor, ktorý hráčom znepríjemňoval hru celý zápas. Ako jeden nemenovaný divák poznamenal - "asistencia Šimon, gól vietor! " Ale to nič nemení na fakte, že naši chlapci hrali výborne a vytvárali si jednu šancu za druhou po nacvičených herných kombináciách. Hostí v podstate do ničoho nepustili a celý prvý polčas sa odohrával na polovici súpera. Prvý polčas sa skončil 5:0 pre domácich, čo bol pre hostí, vzhľadom na priebeh hry, prijateľný výsledok. O ďalšie góly sa v prvom polčase postarali Robo Mihala (2) a Miško Kostelan (2), keď najmä Mišo nielen strelil dva góly, ale na poste útočníka robil "vietor" súperovym obrancom a aj vytvárall gólové príležitosti pre svojich spoluhráčov. Ale to by nebolo možné, keby nemal podporu v ostatných hráčoch, v podstate všetci zahrali výborne, od brankára, cez obranu, zálohu, až po útok.

Druhý polčas začal ako prvý, strelením gólu už v 1. minúte, keď Majo Kopunec ľavačkou "trhal sito", čomu predchádzala veľmi pekná kombinácia, ako aj individuálna akcia spomínaného Maja. Chlapci hýrili aktivitou a súpera vôbec nešetrili, snažili sa mu "naložiť" čo najviac gólov a tak si vylepšiť skóre. Postupne strieľali jeden gól za druhým a skóre utešene narastalo a hostia stále pozerali na hodinky, kedy sa ich trápenie skončí. Len škoda, že jeden z najlepších hráčov na ihrisku Dušan Helík si v nedeľu neobul strelecké kopačky a nezvýšil si svoje strelecké konto, ale svojou hrou určite potešil prítomných divákov, keď najmä sólo v 80. min. z vlastnej polovičky až do zakončenia bolo excelentné. Postupne sa na ihrisko dostali i hráči z lavičky, ale priebeh hry to neovplyvnilo a domáci strieľali góly až do konca. Posledný gól stretnutia vsietil hlavičkou po rohu Ferko Otrubák, ktorý si za svoju aktivitu a radosť z hry tento gól určite zaslúžil.

Zostava: Lukáš Figura - Jakub Kaššovic, Martin Adamať (70.min Dominik Jakubík ), Zdenko Bako, František Otrubák - Dušan Helík, Róbert Mihala (K), Marián Kopunec (55.min. Daniel Kukuča), Šimon Katrinec - Michal Kostelan ( 75. min. Patrik Stacho), Lukáš Šamák

Góly: Šimon Katrinec - 4, Michal Kostelan - 3, Róbert Mihala - 2, Zdenko Bako - 2, Marián Kopunec - 1,  Lukáš Šamák - 1, František Otrubák - 1

Rozhodoval: Čič

Najlepší hráči: všetci