BOŠÁCA - MORAVSKÉ LIESKOVÉ 7:0 (5:0)

publikované 18.05.2009

Na výborne pripravenom trávniku nastúpili naši dorastenci na svoj ďalší majstrovský zápas proti dorastencom z Moravského Lieskového, ktorí prišli do Bošáce s cieľom potrápiť našich hráčov a pokúsiť sa o bodový zisk na našom ihrisku. Zápas začal napriek horúcemu popoludniu vo svižnom tempe a naši chlapci tradičným náporom. Po niekoľkých minútach bol faulovaný náš hráč asi 25m od brány. Loptu s postavil Dušan Helík a nachytal brankára hostí na hruškách, keď nádherne trafil pravú šibenicu jeho brány. Po tomte góle na pár minút prevzali iniciatívu hostia, keď najmä po zaváhaniach v našej obrane sa dostali do zakončenia. V jednom prípade zachránila domácich pravá žrď a ďalšie šance zlikvidoval výbornými zákrokmi Lukáš Figura, ktorý opäť potvrdil svoju veľmi dobrú výkonnosť. Domáci pochopili, že musia zvýšiť aktivitu, keď chcú v tomto zápase uspieť. Začali sa viac pohybovať, hrať kombinačne a hneď sa to prejavilo na priebehu hry, ako aj na skóre. Do polčasu pridali ďalšie štyri góly, keď  veľmi pekné akcie zakončovali za chrbát brankára hostí Robo Mihala, Lukáš Šamák a dvakrát Šimon Katrinec.

Druhý polčas pod dojmom vysokého vedenia začali domáci vlažne a iniciatívu prevzali hostia, ktorí neustále hrozili rýchlymi protiútokmi, ale v tejto fáze hry podržal svoje mužstvo Lukáš Figura, ktorý všetky situácie vyriešil a svoj veľmi dobrý a koncentrovaný výkon podčiarkol ďalšou nulou na svojom konte. V 55. min. nastala kuriózna situácia, keď hosťujúci brankár chytil do rúk "malú domov" asi 1 m od bránkovej čiary a domáci zahrávali nepriamy voľný kop. Po jeho zahratí hosťujúci hráč chytil loptu do rúk a nasledoval pokutový kop. Netradičný exekútor pokutových kopov Michal Kostelan ho kopol veľmi zle a brankár jeho slabú strelu vystihol. Po tomto momente sa domáci prebrali a zvýšili svoju aktivitu, ktorú pretavili do strelenia ďalších dvoch gólov. Na 6:0 zvyšoval Daniel Kukuča po veľmi peknom centri z ľavej strany od Lukáša Šamáka, keď na jeho volej ľavačkoch brankár hostí nemal šancu. Svoj veľmi dobrý výkon potvrdil Lukáš Šamák ďalším gólom, keď sa presadil v 16-tke hostí a svojim tradičným "vonkajškom"  upravil na konečných 7:0.

Naši chlapci podali opäť veľmi dobrý výkon a potvrdili svoje postavenie v tabuľke. Svojou hrou, peknými akciami a gólmi potešili prítomných cca 100 divákov.

Zostava: Lukáš Figura 8 - Jakub Kaššovic 5, Martin Adamať 5, Zdenko Bako 6, Dominik Jakubík 4 (55. min. František Otrubák 5) - Michal Kostelan 7 (65. min. Daniel Kukuča 6), Róbert Mihala (K) 7, Dušan Helík 8, ŠImon Katrinec 8 - Marián Kopunec 7, Lukáš Šamák 8

Góly: Šimon Katrinec - 2, Lukáš Šamák - 2, Dušan Helík, Róbert Mihala, Daniel Kukuča

Rozhodoval: Hruda

Hodnotenie hráčov: Za menom hráča známka od 1-10 (1 - katastrofa ......10 - excelentne)