Úvod » Dorast » Reporty zo zápasov

LÚKA - BOŠÁCA 0:7 (0:3)

publikované 25.05.2009

V nedeľu 24. 5.2009 o 14.30 hod. nastúpili naši dorastenci v Lúke proti poslednému mužstvu tabuľky, ktoré doteraz získalo iba 2 body, s cieľom potvrdiť svoje postavenie v tabuľke tak hrou, ako aj gólmi, napriek tomu, že nastupoval na zápas bez niekoľkých hráčov základnej zostavy.

Od úvodných minút bolo jasné, že domáci sa na naše mužstvo dobre pripravili. Boli motivovaní ukázať sa proti prvému mužstvu tabuľky. Nakoľko futbalovo na to nemali, skúšali to prehnanou tvrdosťou v osobných súbojoch, niekedy hraničiacou so zákernosťou. Ale naši chlapci sa s tým veľmi dobre vyrovnali a hrali svoju hru, ktorá im v doterajšom priebehu súťaže prináša úspech. Prvý gól strelil Šimon Katrinec z priameho kopu, keď perfektne zatočil loptu na bránu okolo múra a tá prekĺzla domácemu brankárovi popod telo do siete. Aj ďalší gól padol z diaľky, v strede poľa sa uvoľnil Dušan Helík a na jeho ďalekonosnú strelu k tyči domáci brankár nedosiahol - 0:2. Do polčasu padol ešte jeden gól, po rýchlej kombinácii v strede poľa a prihrávke na krídlo, Michal Kostelan spätnou prihrávkou našiel v 16-tke Dana Kukuču, ten posunul na Maja Kopunca, od neho putovala lopta k Šimonovi Katrincovi, ktorý nabil Robovi Mihalovi a jeho tvrdá strela vonkajšok k tyči znamenal polčasový stav 0:3.

Druhý polčas sa opäť niesol v duchu toho prvého, naši kombinovali, snažili sa hrať futbal a domáci, nakoľko im nestíhali, tak ich aspoň kopali. Slúži ku cti našim hráčom, že na takýto spôsob hry reagovali tým najsprávnejším spôsobom - strieľali im ďalšie góly. Na 0:4 zvyšoval Dano Kukuča tvrdou strelou pod brvno. Ďalší gól pridal Zdenko Bako po priamom kope, keď jeho polostrela - polocenter  na prekvapenie všetkých skončil v sieti. Na 0:6 upravil Šimon Katrinec po peknej akcii v strede poľa, perfektnom nabehnutí Šimona medzi dvoch brániacich hráčov a jeho tvrdom zakončení k tyči, pri ktorom ho domáci hráči zobrali do prešu, zranili ho a Šimon musiel ísť dole. Skóre zápasu uzavrel František Otrubák nevídaným spôsobom,  keď po rohu domáci niekoľko krát vykopli loptu z bránkovej čiary, ale Feri vo výskoku pätičkou zasunul loptu do siete - 0:7.

Zostava: Patrik Zámečník - Jakub Kaššovic, Martin Adamať, František Otrubák - Michal Kostelan, Róbert Mihala - K, Dušan Helík, Šimon Katrinec (80. min. Patrik Stacho) - Daniel Kukuča, Marián Kopunec

Góly: Šimon Katrinec - 2, Dušan Helík, Róbert Mihala, Daniel Kukuča, Zdenko Bako, František Otrubák

Rozhodoval: Bušo Ján